دیگنیتی پرستیژ در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی شد
چهارشنبه، 28 ارديبهشت، 1401

دیگنیتی پرستیژ در نمایشگاه خودروی تهران رونمایی شد

 

دیگنیتی پرستیژ جدیدترین تیپ از دیگنیتی بهمن موتور است که به شهر آفتاب آمده است. در این مقاله به معرفی این خودرو می پردازیم.

نمایشگاه خودروی تهران امروز، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، از ساعت ۱۱ صبح آغاز به کار کرد تا در روز اول، خبرنگاران بتوانند بازدیدی اختصاصی از غرفه های شهر آفتاب داشته باشند. در بین غرفه های نمایشگاه امسال، گروه بهمن یکی از خودروسازانی است که با دست پر به نمایشگاه آمده و علاوه بر ارائه خودروهای کار و تجاری، خودروهایی دیگر نظیر فیدلیتی پرایم، دیگنیتی پرایم، ون اینرودز، دیگنیتی پرستیژ و رسپکت پرایم را به نمایشگاه خودروی تهران آورده است تا نشان دهد برنامه های خود را برای تولید و عرضه تیپ های مختلف خودرو بسیار جدی پیش می برد. در ادامه دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور را بررسی می کنیم.

طراحی دیگنیتی پرستیژ

طراحی دیگنیتی پرستیژ در نگاه اول همان طراحی‌ای است که در تریم پرایم این خودرو هم دیده بودیم، اما با دقت در جزییات متوجه برخی تغییرات جزئی در طراحی می شویم. برای مثال، طراحی سپرها در نسخه پرستیژ متفاوت است و طرح ورودی هوا در این نسخه طراحی جدیدی دارد و مه شکن ها هم در این نسخه از روی سپر حذف شده اند. در نمای عقب هم طراحی سپر تغییر داشته و دیفیوزر با طراحی متفاوت و رنگ مشکی در نسخه پرستیژ دیده می شود. نکته دیگر در طراحی مربوط به عبارت پرستیژ (PRESTIGE) در گوشه درِ صندوق می شود و رینگ های ۲۰ اینچی جای رینگ های ۱۸ اینچی را گرفته است تا این تغییرات ذکرشده باعث شود نسخه پرستیژ دیگنیتی از پرایم متمایز شود.

در مجموع، دیگنیتی در نسخه پرایم خودرویی بود که با طراحی کوپه و استایل کوپه توانست جایگاه خوبی در بازار برای خود به دست آورد. عرضه محدود و تقاضای بالا برای این خودرو باعث شده است بازاری داغ و قیمتی بالا را برای این خودرو داشته باشیم و پیش بینی می شود همین روند برای دیگنیتی پرستیژ هم تکرار شود. با این تفاوت که در مورد این خودرو با پیشرانه ای حجیم تر و قوی تر طرف هستیم و دیگر خبری از گیربکس CVT هم نیست و با این تغییرات قیمت هم برای این نسخه بالاتر خواهد بود.

کابین دیگنیتی پرستیژ

درون کابین دیگنیتی پرستیژ تفاوت ها به حداقل می رسد و دقیقاً با همان طراحی ای مواجهیم که در نسخه پرایم هم دیده می شد. البته همه چیز یکسان نیست و جلوآمپر تغییر کرده است و در نسخه پرستیژ جلوآمپر تمام دیجیتال را داریم.

 

علاوه بر طراحی کابین، امکانات هم یکسان مانده است و امکاناتی نظیر ترمز پارک برقی، اتوهلد، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، سیستم کنترل حرکت در سربالایی، سیستم کنترل پایداری، سیستم پایش باد لاستیک (TPMS)، سیستم کنترل کشش، سانروف، حالت های مختلف رانندگی، دوربین ثبت وقایع، دوربین ۳۶۰ درجه، شارژر بی‌سیم، نورپردازی داخلی، سنسور عقب، صندلی ۱۰ حالته برقی راننده، صندلی ۴ حالته برقی شاگرد، گرم‌کن صندلی های جلو، سیستم ورود بدون کلید، سنسور نور و سیستم تهویه اتوماتیک را در دیگنیتی پرستیژ می بینیم.

مشخصات فنی دیگنیتی پرستیژ

دیگنیتی پرستیژ مجهز به پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ GDI است که توان تولید نهایت قدرت ۲۲۸ اسب بخار (در دور ۵,۵۰۰ rpm) و نهایت گشتاور ۳۵۵ نیوتن متر را دارد. انتقال قدرت از طریق جعبه دنده ۶ سرعته AT به چرخ های جلو انجام می شود و با این ارقام این خودرو تبدیل به قوی ترین مونتاژی بازار ایران می شود.

 

قرار است عرضه این خودرو در تابستان سال جاری انجام شود و براساس اطلاعات موجود گویا بهمن موتور قرار است قیمتی کم تر از ۱ میلیارد را برای این کراس اوور قدرتمند در نظر بگیرد. با این تفاصیل اگر قیمت گذاری به این سبک را برای این خودرو داشته باشیم قطعاً فرشو بالایی را برای دیگنیتی پرستیژ خواهیم داشت و اگر عرضه به سبک نسخه پرایم باشد، اختلاف بالایی را در قیمت بازار نسبت به کارخانه خواهیم داشت.

 

عاملیت 1231 بهمن موتور (خسروشاهی)

آذربایجان شرقی-بناب

instagram : @bahmanmotor.1231

دیگنیتی پرستیژ چه مشخصات فنی‌ای دارد؟

دیگنیتی پرستیژ مجهز به پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ GDI است که توان تولید نهایت قدرت ۲۲۸ اسب بخار (در دور ۵,۵۰۰ rpm) و نهایت گشتاور ۳۵۵ نیوتن متر را دارد. انتقال قدرت از طریق جعبه دنده ۶ سرعته AT به چرخ های جلو انجام می شود.

دیگنیتی پرستیژ چه زمان و با چه قیمتی به بازار می آید؟

قرار است عرضه این خودرو در تابستان سال جاری انجام شود و بر اساس اطلاعات موجود گویا بهمن موتور قرار است قیمتی کمتر از ۱ میلیارد را برای این کراس اوور قدرتمند در نظر بگیرد.


ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...